WOOLMARK TESCİL NEDİR?

Woolmark vaadi, ürününüzün doğal, yenilenebilir ve biyolojik olarak parçalanabilen yünden yapıldığına ve titiz kalite standartlarımızı karşıladığına dair size güven verir.
Woolmark Sertifikasyon programı, en yüksek kalitede yünlü giysi veya yün bakım ürününü belirlemeyi sağlar. Woolamark Son 50 yılda, dayanıklılık, performans ve kaliteyi garanti eden 5 milyardan fazla yün ve yün bakım ürününü sertifikalandırmıştır. Desen Triko bu belgeye sahiptir.

 

YÜN ÖZELLİKLERİ 


İnsan saçından daha ince olan Merinos yünü kaşmirden daha yumuşak olabilir ve en hassas ciltlere bile naziktir.

Yün, 100 kazak üretmek için polyesterden %18 daha az enerji ve pamuktan yaklaşık %70 daha az su kullanır.

İnsan saçından daha ince olan Merinos yünü kaşmirden daha yumuşak olabilir ve en hassas ciltlere bile naziktir.

Yün, 100 kazak üretmek için polyesterden %18 daha az enerji ve pamuktan yaklaşık %70 daha az su kullanır.

Yün %100 biyolojik olarak parçalanabilir, bu nedenle okyanuslarımızda veya topraklarımızda mikroplastik kirliliğe katkıda bulunmaz.

Yün hayatınızı iyileştirir.

Giysiler yaşam kalitenizi artırabilir mi? Bilim, yünün faydalarının sağlığınızı ve refahınızı artırabileceğini gösteriyor.

Yün alerjen değildir.


Alerji uzmanları, immünologlar ve dermatologlardan oluşan uluslararası bir uzman grubu, yünün alerjiye neden olduğunu iddia eden son 100 yıldaki araştırmaları gözden geçiren kapsamlı bir çalışma yürüttü. Yün Alerjisi Efsanesini Debunking başlığı altında yayınlanan bu makale, yünün alerjik olduğuna dair hiçbir kanıt bulamadı.

Çalışma, giysilerin neden olduğu cilt tahrişinin, kumaş türünden bağımsız olarak, bazıları kumaştan çıkan kaba lifler tarafından tetiklendiğini buldu. Akrilik ve naylon gibi kaba sentetik liflerin yanı sıra kaba yün lifleri de cilt tahrişine neden olabilir. Buna karşılık, süper ve ultra ince merinos lifleri basitçe bükülür ve bu nedenle ciltte çok az tahrişe veya hiç tahrişe neden olmaz.

 

The Woolmark Company'de fiber reklam ve çevre program yöneticisi Angus Ireland, "Bu yeni bulgu, alerji hastaları, dermatologlar ve sağlık profesyonelleri ile tüketiciler için büyük önem taşıyor" dedi. "Araştırmalar, ince yünlü iç çamaşırların, örneğin, hassas cilde sahip kişiler için ideal olduğunu göstermiştir. B. dermatit hastalarında faydalıdır. Bu nedenle, yünün bir alerjen olduğu veya yünün genel olarak tene yakın giyildiğinde kaşınacağı şeklindeki yanlış anlamaları reddetmek önemlidir."