İADE ŞARTLARI 

Şirketimiz,  değerli müşterilerimizin tüketici haklarını korumakta ve satış sonrası müşteri memnuniyetini en ön planda tutmaktadır.

Satın aldığınız ürünlerle ilgili yaşayabileceğiniz memnuniyetsizlik, üretim ve servis kaynaklı her türlü sorun, titizlikle değerlendirilmekte ve en kısa sürede çözüme kavuşturulmaktadır.

Ürün iade istekleri 6502 sayılı Tüketicinin Korunması Hakkındaki Kanun hükümleri esas alınarak  aşağıdaki kriterler dâhilinde yapılmaktadır:

Yasal olarak internetten yapılan satışlarda (mesafeli sözleşmeler ile satışlarda) tüketicilerin teslim aldığı tarihten itibaren cayma hakkı kapsamında 14 gün içerisinde hiçbir hukuki ve cezai sorumluluk üstlenmeksizin ve gerekçe göstermeksizin ürünü iade hakkı mevcuttur.

www.desen.com.tr’den yapılmış olan alışverişlerde 30  güne kadar fatura ibrazı ile kullanılmamış ürünlerde iade konusunda destek olmaktayız.

Online satış kanallarımızda yer alan ürünlerimizin bazıları mağazalarımızda satışa sunulmamaktadır.

 

ÖNEMLİ-1: Online sitemiz üzerinden satın alınan ürünlere dair değişim yapılamamaktadır, iade işlemlerinizi ise sadece desen.com.tr  sitesinden yapabilirsiniz. İade ve değişim işlemlerinde ürün faturası/irsaliyesi mutlaka ibraz edilmelidir. Aksi takdirde iade işlemi yapılamayacaktır.

 

ÖNEMLİ-2: Trendyol.com , N11.com, Hepsiburada.com ve Morhipo.com üzerinden DESEN  ürünlerini satın aldığınız takdirde, ilgili web sitesinin iade/değişim ve kargo şartlarına tabi olursunuz. Aşağıdaki yönlendirmeler yalnızca desen.com.tr  siparişleri için geçerlidir!

 

ÖNEMLİ-3: İç giyim, Smokin, Aksesuar Setler, Parfüm Tüm Aksesuar grubu ürünlerde, ürünlerin niteliği itibariyle iade ya da değişim işlemi yapılmamaktadır.

 

ÖNEMLİ-4 : Mağazalarımızda yapılan alışverişlerde olduğu gibi ürünlere bakmak ve denemek amacıyla ambalajı açabilirsiniz. Ancak iade edilmesi durumunda orijinal ambalajı ile gönderilmesi gerekmektedir.

 

ÖNEMLİ-5 : Kapıda ödemeli alışverişlerinde sizden hesap numarası talep edilecek ve 7 iş günü içerisinde hesabınıza iade işlemi gerçekleştirilecektir.

İade edilecek ürünlerde parfüm, losyon ya da ağır koku ve iz bırakacak bir deodorant olmaması gereklidir.

 

İadelerde yapılan tüm gönderiler için kargo ücreti firmamıza aittir.

Sürat Kargo Müşteri İade Kargo  Kodu ( 1285238555 ) ile tarafımıza gönderebilirsiniz

Online sitemiz üzerinden değişim sürecimiz bulunmamaktadır

 

İade edeceğim ürünü hangi adrese gönderebilirim?

 

Ürün İade Adresi:

 

Alıcı Adı:  DESEN E-SHOP ADRESİ

Ehlibeyt Mah. Tekstilciler Cad. No:15/C

Çankaya  / ANKARA

 

DEĞİŞİM ŞARTLARI

Değişim işlemimiz bulunmamaktadır. Sadece iade işlemi yapılmaktadır.

 

SİPARİŞ İPTALİ

Tüketici hakları gereği, vermiş olduğunuz siparişinizden cayma hakkınızı siparişiniz kargoya teslim edilmeden önce de kullanabilirsiniz. Bunun için siparişinizin kargoya teslim edildi bilgisi e-mail ile bildirilmeden önce Hesabım/İade Taleplerim alanından 'Sipariş İptali' talebi açmanız veya [email protected] adresine iptal etmek istediğiniz siparişiniz ya da ürünle ilgili bilgi vermelisiniz. Eğer siparişiniz kargoya teslim edilmişse tüketici koruma kanunu gereği otuz (30) gün içerisinde iade hakkınızı kullanabilirsiniz.

GERİ ÖDEME

İadesi onaylanan ürününüzün tutarı yedi (7) iş günü içerisinde ödeme yapmış olduğunuz hesap veya kredi kartınıza aktarılacak ve tarafınıza sistemde kayıtlı olan mailiniz üzerinden bilgilendirme yapılacaktır. Dünya ve ülke gündemindeki COVİD-19 sebebiyle bankalarda uzaktan çalışma sistemi gereği gecikmeler yaşanabilmekte olup, iade işlemleriniz ile ilgili gecikmelerde çalıştığınız banka sorumludur.