İADE ŞARTLARI 

Şirketimiz,  değerli müşterilerimizin tüketici haklarını korumakta ve satış sonrası müşteri memnuniyetini en ön planda tutmaktadır.

Satın aldığınız ürünlerle ilgili yaşayabileceğiniz memnuniyetsizlik, üretim ve servis kaynaklı her türlü sorun, titizlikle değerlendirilmekte ve en kısa sürede çözüme kavuşturulmaktadır.

Ürün iade istekleri 6502 sayılı Tüketicinin Korunması Hakkındaki Kanun hükümleri esas alınarak  aşağıdaki kriterler dâhilinde yapılmaktadır:

Yasal olarak internetten yapılan satışlarda (mesafeli sözleşmeler ile satışlarda) tüketicilerin teslim aldığı tarihten itibaren cayma hakkı kapsamında 14 gün içerisinde hiçbir hukuki ve cezai sorumluluk üstlenmeksizin ve gerekçe göstermeksizin ürünü iade hakkı mevcuttur.

www.desen.com.tr’den yapılmış olan alışverişlerde 14 güne kadar fatura ibrazı ile kullanılmamış ürünlerde iade konusunda destek olmaktayız.

Online satış kanallarımızda yer alan ürünlerimizin bazıları mağazalarımızda satışa sunulmamaktadır.

 

ÖNEMLİ-1: Online alışverişte renk, beden DEĞİŞİM yapılabilmektedir. Değişim yapmak istediğiniz ürünü tarafımıza anlaşmalı kargomuz ile ücretsiz olarak gönderebilirsiniz. Değişim yapıldıktan sonra ürün kargoyu siz ödeyeceğiniz şekilde gönderim yapılacaktır. Yani değişimde 1 kargo ücreti müşteriye aittir.

Değişim yapılacak ürün açıklamasını ürünü gönderirken kargo içine NOT olarak belirtiniz.

İade ve Değişim işlemlerinizi desen.com.tr  sitesinden yapabilirsiniz. İade ve değişim işlemlerinde ürün faturası/irsaliyesi mutlaka ibraz edilmelidir. Aksi takdirde iade işlemi yapılamayacaktır.

 

ÖNEMLİ-2Trendyol.com, N11.com, Hepsiburada.com ve Morhipo.com üzerinden DESEN  ürünlerini satın aldığınız takdirde, ilgili web sitesinin iade/değişim ve kargo şartlarına tabi olursunuz. Aşağıdaki yönlendirmeler yalnızca desen.com.tr  siparişleri için geçerlidir!

 

ÖNEMLİ-3: İç giyim, Smokin, Aksesuar Setler, Parfüm Tüm Aksesuar grubu ürünlerde, ürünlerin niteliği itibariyle iade ya da değişim işlemi yapılmamaktadır.

 

ÖNEMLİ-4: Mağazalarımızda yapılan alışverişlerde olduğu gibi ürünlere bakmak ve denemek amacıyla ambalajı açabilirsiniz. Ancak iade edilmesi durumunda orijinal ambalajı ile gönderilmesi gerekmektedir.

 

ÖNEMLİ-5: Kapıda ödemeli alışverişlerinde sizden hesap numarası talep edilecek ve 7 iş günü içerisinde hesabınıza iade işlemi gerçekleştirilecektir.

İade edilecek ürünlerde parfüm, losyon ya da ağır koku ve iz bırakacak bir deodorant olmaması gereklidir.

 

İadelerde yapılan tüm gönderiler için kargo ücreti firmamıza aittir.

Yurtiçi Kargo Müşteri İade Kargo ve Değişim Kodu ( 230307694 ) ile tarafımıza gönderebilirsiniz

İade edeceğim ürünü hangi adrese gönderebilirim?

 

Ürün İade Adresi:

 

Alıcı Adı:  DESEN E-SHOP ADRESİ

Ehlibeyt Mah. Tekstilciler Cad. No:15/C

Çankaya  / ANKARA

 

NOT: İnternet sitemizden alınan ürünlerin iade ve değişim işlemleri sitemiz üzerinden yapılmalıdır. Mağazalardan yapılamaz